مقایسه کفپوش ها

در این پست قصد داریم تا کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان را مقایسه کنیم و همچنین نکات مهم و موارد مصرف کفپوش اپوکسی و پلی یورتان را عنوان کنیم. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید صفحه ی کفپوش اپوکسی و کفپوش پلی یورتان را مطالعه بفرمایید.

کفپوش اپوکسی معمولا از کفپوش پلی یورتان سخت تر است، مقاومت فشاری و ضربه ای بالاتری دارند که باعث می شود که در تسهیلات سنگین، با دوام باشند. به همین دلیل استفاده از کفپوش های اپوکسی در انبار کالا و مناطق ترافیکی تحت تردد لیفتراک ها و جرثقیل های سنگین، ترجیح داده می شود.

• کفپوش های پلی یورتان معمولا نرم تر و الاستیک هستند. این پوشش مقاومت بیشتری در برابر خراش و دماهای بسیار پایین دارند. بنابراین، کفپوش های پلی یورتان به دلیل خاصیت الاستیکی که دارند، در فضاهای پیاده روی پر تردد و در پارکینگ های چند منظوره می تواند به عنوان یک پوشش مناسب و ضد آب استفاده شوند. همچنین در اتاق های انجماد که ممکن است دما به 30- درجه سانتیگراد برسد، این کفپوش بسیار کارامد است.

• کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان ممکن است با توجه به مواد شیمیایی که در معرض آنها قرار میگیرند، رفتار متفاوتی داشته باشند. کفپوش های پلی یورتان در تولید لبنیات (شیر، ماست، پنیر) ترجیح داده می شوند، زیرا در برابر اسیدهای آلی بهتر عمل می کند.

• کفپوش پلی یورتان به رطوبت حساس تر است. رزین های اپوکسی نیز نسبت به رطوبت حساس هستند، اما آسیب های ناشی از رطوبت در کفپوش های پلی یورتان به مراتب بیشتر است و به تغییرات فام می انجامد. هنگام کار در محیط هایی که حضور رطوبت می تواند مشکل ساز باشد، کفپوش اپوکسی همیشه انتخاب بسیار خوبی است.

• در کفپوش های پلی یورتان با تغییر میزان کاتالیست مورد استفاده می توان زمان کاربری و زمان پخت پوشش نهایی را به آسانی تنظیم کرد. این انعطاف پذیری، مجریان را قادر می سازد تا کفپوش های پلی یورتان را بسیار سریع تر اعمال نمایند و در مدت کوتاهی به مشتری خود تحویل دهند. انعطاف کفپوش اپوکسی در این رابطه بسیار کمتر است و در شرایط دمایی استاندارد 7 روز برای پخت کامل زمان نیاز دارند.

در ادامه برای مشاهده پروژه های اپوکسی انجام شده توسط رسپاد از صفحه پروژه ها دیدن فرمایید و جهت استعلام قیمت و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.