کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ

امروزه با توجه به افزایش تعداد واحدهای ساختمانی، بخصوص در برج ها، ساختمان های اداری، مال ها و فروشگاه ها، رفت و آمد در پارکینگ بسیار بالا بوده و کفپوش انتخابی برای این مکان ها باید به گونه ای انتخاب شود که امکانات زیر را بتواند برآورده کند.

 1. دوام بالا
 2. ترمیم پذیری آسان و سریع
 3. قابلیت خط کشی و علامت گذاری
 4. تمیز شدن آسان
 5. جرم پذیری پایین

علاوه بر موارد بالا با توجه به تعدد جای پارک، می بایستی امکان جانمایی برای هر خودرو یا هر واحد را نیز داشته باشد.

کفپوش اپوکسی پارکینگ تمام امکانات ذکر شده در بالا را دارا بوده و کاملا این ویژگی را دارد که به عنوان یک کفپوش پارکینگی جوابگوی موارد ذکر شده بعلاوه برخی خصوصیات دیگر شود.

خصوصیات کفپوش اپوکسی پارکینگی:
 • کفپوش اپوکسی پارکینگ دوام بسیار بالایی داشته و در صورتیکه به درستی نگهداری شود 10 الی 15 سال دوام خواهد داشت.
 • کفپوش اپوکسی پارکینگ به سادگی قابل ترمیم بوده و حتی بعد از گذشت زمان طولانی نیز می توان بخش آسیب دیده را با رنگ ترمیم نمود.
 • با توجه به اینکه کفپوش اپوکسی پارکینگ بر پایه رنگ می باشد در نتیجه قابلیت خط کشی و علامت گذاری ورود و خروج و سایر علامت های راهنمایی را داشته و نسبت به سایر کفپوش ها کاملا برتری خواهد داشت.
 • کفپوش اپوکسی پارکینگ کاملا صاف و بدون درز بوده و با کمترین میزان آب قابل شستشو و تمیزکاری است. این کفپوش پارکینگی بدلیل اینکه غیر قابل نفوذ می باشد، در صورتیکه ماده ی روغنی بر روی آن ریخته شود، به سادگی قابل تمیز شدن است. مصرف آب جهت تمیز شدن در این نوع کفپوش بسیار پایین تر از سایر کفپوش های پارکینگی است.
 • کفپوش های بتونی، سنگ و … نسبت به کفپوش اپوکسی پارکینگی جرم پذیری بالایی داشته و سریع کثیف می شوند. در صورتیکه کفپوش اپوکسی پارکینگی جرم پذیری پایینی داشته و به سادگی تمیز می شود.
 • مقاومت شیمیایی کفپوش اپوکسی پارکینگ در برابر روغن های ماشین و همچنین مواد شیمیایی شوینده بسیار بالا بوده و کاملا جوابگوی موارد این چنینی است.
 • کفپوش اپوکسی پارکینگی می تواند در ظاهرهای کاملا صاف و یکنواخت، به صورت پوست پرتقالی و به صورت سیلیس پاش و زبر اجرا گردد. این حالت باعث می شود که رنج متفاوتی از کارایی ها را بتوان از آن بدست آورد. جهت سطوحی که نیاز به اصطکاک بالا باشد سطح به صورت سیلیس دار اجرا می گردد که سطوح شیب دار را نیز براحتی جوابگو است. همچنین کفپوش اپوکسی به صورت پوست پرتقالی می تواند مقدار اصطکاک سطح را بالا برده و همچنین موج های سطحی را کمتر نشان دهد.
 • کفپوش اپوکسی پارکینگ خود به تنهایی سطح را آب بند می کند. در نتیجه در پارکینگ های طبقاتی نیاز به آب بند نمودن سطح بتون نخواهیم داشت. همین موضوع باعث کاهش یک مرحله اجرایی و همچنین کاهش هزینه خواهد شد.
 • ضخامت کفپوش اپوکسی پارکینگی حدود 3 میلیمتر بوده و در نتیجه در ارتفاع تمام شده سطح پارکینگ تاثیری نخواهد داشت. این موضوع بسیار در طراحی پارکینگها تاثیر گذار بوده و کمک بسزایی در مهندسین طراح خواهد کرد.
 • وزن کفپوش اپوکسی پارکینگی به ازای هر مترمربع حداکثر 4 کیلوگرم بوده نسبت به سایر کفپوش ها بسیار کم وزن خواهد بود. این امر در وزن سازه بسیار مهم بوده و در طراحی می تواند کمک بسزایی نماید.

در کل کفپوش اپوکسی پارکینگ با توجه به کارایی و امکاناتی که در اختیار قرار می دهد جایگزین بسیار مناسبی برای سایر کفپوش هاست که امروزه حجم بسیار بالایی از پروژه های کفپوش پارکینگی را به خود اختصاص داده است.

جهت هر گونه مشاوره فنی و راهنمایی های مربوطه می توانید با کارشناسان فنی شرکت رسپاد در تماس بوده و برآورد دقیقی از پروژه خود داشته باشید.