کفپوش اپوکسی

اگر به دنبال یک گزینه مناسب جهت پوشش سطح فضای مسکونی، اداری، تجاری و یا صنعتی خود هستید، ما شرط می بندیم در سیستم های پوششی کفپوش اپوکسی برای شما یک راه حل ویژه وجود دارد!

بیش از 30 سیستم مختلف از کفپوش اپوکسی قابل ارائه و اجرا می باشد که در این مطلب به معرفی برخی از محبوب ترین سیستم های کفپوش اپوکسی می پردازیم:

اگر مایل بودید می توانید تاریخچه کفپوش اپوکسی را مطالعه بفرمایید.

کفپوش اپوکسی آنتی استاتیک:

هنگامی که یک فرد یا سطح دارای بار الکتریکی در تماس با جسم دیگر قرار می گیرد تخلیه الکتروستاتیک (EDS) که یک پالس ساکن الکتریکی است بوجود می آید. وظیفه ی  کفپوش های صنعتی آنتی استاتیک جلوگیری از این تخلیه الکتریکی می باشد. کفپوش انتی استاتیک دارای مقاومت الکتریکی بین 106  و 109 اهم بوده و گزینه ی ایده آلی برای طیف وسیعی از نیاز ها و کاربرد ها می باشد. کفپوش آنتی استاتیک سنتی شامل یک لایه آستری، نوار های مسی، سیم کشی های مجزا و پوشش اپوکسی بود که زمان خشک شدن و پخت آن نیز در حدود 7 روز به طول خواهد انجامید؛ در حالیکه سیستم های جدید بر پایه پلی یورتان، شامل یک پودر آنتی استاتیک موجود در پوشش اعمالی برای آب بندی زمینه می باشد و زمان خشک شدن آن 48 ساعت خواهد بود.

 

کفپوش ضد لغزش:

مفهوم مقاومت در برابر لغزش در ظاهر ایجاد زبری در سطح است که با ایجاد کشش سطحی مثبت، امکان لغزش و سقوط، کاهش می یابد. اما در واقع مقاومت در برابر لغزش کمی پیچیده تر است. صنایع مختلف باید هنگام انتخاب پوشش های تجاری، توجه ویژه ای به مقاومت در برابر لغزش داشته باشند. به عنوان مثال در مکان هایی مانند کارخانه های فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی که آب و مایعات دیگری روی سطح وجود دارد، پوشش ضد لغزش برای ایمنی کارکنان ضروری است. ترکیباتی که بین لایه های اپوکسی برای ایجاد یک سطح زبر، اضافه می شوند می تواند شامل تراشه های سنگی، گلوله های پلاستیکی، سیلیس، شن، پلی پروپیلن، اکسید آلومینیوم و حتی پوسته گردو باشد.

همچنین سیستم های کفپوش اپوکسی کوارتزی، یک کفپوش کامپوزیتی  با رزین اپوکسی و با دانه های کوارتز رنگی است که کارایی بسیار بالایی دارد. همچنین یک سیستم کفپوش اپوکسی چند منظوره ی تزئینی، بهداشتی، مقاوم در برابر لغزش، و با دوام است.

 

 

کفپوش مقاوم در برابر مواد شیمیایی:

این نوع از کفپوش اپوکسی، یک سیستم پوششی به منظور محافظت از سطح در مواجهه با مواد شیمیایی می باشد و همچنین به عنوان یک پوشش تزئینی است که بتواند خصوصیات و ویژگی هایش را، در برابر درجه های مختلف مواد شیمیایی حفظ کند.

توانایی یک پوشش مقاوم شیمیایی به منظور محافظت در برابر محیط خورنده به عوامل مختلفی مانند نوع محیط، غلظت مواد شیمیایی موجود در محیط، دما، میزان تماس (تماس مقطعی، غوطه وری کامل یا جزئی) و مدت زمان قرار گیری در معرض محیط خورنده بستگی دارد. رزین مورد استفاده در کفپوش مقاوم شیمیایی می تواند کاملا به یک ماده شیمیایی غلیظ در دمای پایین، مقاوم باشد، اما در صورت قرار گرفتن در دمای بالاتر و  حتی غلظت کمتر از یک ماده شیمیایی مشابه، ممکن است کفپوش مورد نظر دچار تخریب شود. بنابراین، هنگام انتخاب یک پوشش مقاوم شیمیایی، باید همه شرایط را در نظر گرفت.

 

کفپوش اپوکسی خود تراز شونده (Self-Level):

کفپوش اپوکسی Self-level بر روی سطوح بتنی جدید، قدیمی، شکسته و یا آسیب اجرا می شود تا یک سطح صاف، بدون درز و با دوام ایجاد شود. سیستم Self-leveling مانند دیگر سیستم های کفپوش اپوکسی در رنگ ها و طرح های مختلف موجود است. هنگامی که زیبایی و چشمگیر بودن سطح شما مورد توجه باشد، کفپوش اپوکسی Self-Level میتواند گزینه ی مناسبی جهت انتخاب شما باشد ضمن اینکه این پوشش مقاومت خوبی در برابر سایش، مواد شیمیایی، حرارت و لغزش دارد.

 

کفپوش اپوکسی ملاتی:

در حال حاضر این کفپوش قوی ترین سیستم کفپوش اپوکسی در دسترس است. این سیستم با کیفیت بالا طراحی شده و با مواد جامد اپوکسی و ماسه خرد شده و یا شن و ماسه کوارتز ساخته شده است. این کفپوش ها دارای مقاومت خوبی در برابرضربه و مواد شیمیایی هستند همچنین به دلیل فرایند ساخت و کارایی بالا، در تعمیر سطوح  قدیمی موثر است.

 

 

کفپوش اپوکسی ورقه ای:

سیستم کفپوش ورقه ای زمانی اجرا می شود که تراشه  یا پوسته های رنگی در داخل سطح اپوکسی قرار می گیرند تا سطحی لایه لایه، چند منظوره، بدون درز و انعطاف پذیر ایجاد شوند. تراشه ها نه تنها باعث زیبایی پوشش سطح می شوند، بلکه سطح زبر شده نیز موجب کاهش احتمال لغزش و سقوط می شود. پوسته ها در انواع مختلفی از رنگ ، طرح ، بافت و اندازه موجود می باشند و می توانند به متنوع شدن گزینه های شما در انتخاب کفپوش اپوکسی مناسب کمک کنند.

 

برای اطلاع از قیمت های به روز با کارشناسان رسپاد تماس بگیرید و یا صفحه قیمت کفپوش اپوکسی را مطالعه بفرمایید.