مزایا و معایب کفپوش صنعتی

برای دانستن مزایا و معایب کفپوش صنعتی در این مقاله آموزشی با ما همراه باشید.

  • نصب آسان و سطح یکپارچه

سطح بیشتر کفپوش های صنعتی مثل کفپوش اپوکسی خشک، مقاوم و بدون درز است که به راحتی می توان گرد و غبار و خاک ها را از روی آن پاک کرد. لذا سهولت تمیز کردن با استفاده از آن در مراکزی می شود که رعایت نکات بهداشتی در آن ضروری است.

  • مقاومت در برابر لکه و آب

شما با استفاده از کفپوش های سخت صنعتی می توانید به راحتی کف معمولی سیمان را به یک سطح غیر قابل نفود و خلل تبدیل کنید. بنابراین از کفپوش صنعتی برای استفاده درمواردی  همچون رنگ امیزی، تجاری و نگهداری مورد استفاده قرار می گیرد. کفپوش هایی که سخت و مقاوم هستند در برابر لکه ها نیز مناسب هستند و می توانند لکه ها را به خوبی دفع می کنند. بنابراین شما به راحتی می توانید کثیفی را تمیز کنید.

 عکس مزایا و معایب کفپوش صنعتی

 

  • مقاومت در برابر آسیب

از مزایای مهم کفپوش های صنعتی این است که در برابر آسیب های بسیار شدید مقاوم است. در واقع کفپوش های صنعتی علاوه بر اینکه نمای زیبایی دارند سخت و مقاوم هم می باشند و یک نمای بدون آسیب دیدگی فراهم می آورند. با وجود کفپوش های صنعتی شما دیگر کمتر نگران خراش و آسیب به کف هستید. خیالتان راحت است که حتی با افتادن اجسام سنگین آسیبی به این کفپوش های مقاوم وارد نمی شود.

  • آماده سازی آسان

کفپوش های صنعتی به آماده سازی زیادی نیاز ندارند و تنهای کاری که برای آماده سازی و اجرای آن ها انجام بدهید این است که قبل از اجرای کفپوش صنعتی کف و سطح را کاملا تمیز کرده و مطمئن شوید که خشک است. زیرا اگر شما در حالی که کف خیس است بخواهید کفپوش صنعتی را اجرا کنید اتصال صحیح کفپوش انجام نمی شود.

  • کفسازی سخت صنعتی

کفپوش های سخت صنعتی به راحتی می توانند محل کار شما و مرکز تجاری شما را دگرگون کنند. بنابراین اگر شما یک کفپوش مناسب انتخاب کنید می تواند در جذب مشتریان شما هم مناسب باشد. الان دیگر زمان استفاده از فضاهای تاریک و کثیف گذشته است در زمان مدرن همه چیز سبک و روشن و تمیز است. کفپوش های صنعتی با انواع متعددی که دارند به شما این امکان را می دهد که متناسب با فضای کاری خود کفپوش مناسب را تهیه و استفاده کنید.

  • معایب کفپوش های صنعتی

ما در بالا درمورد کفپوش های صنعتی و مزایای آن ها صحبت کردیم. نکته قابل ذکر این است که کفپوش های صنعتی انواع متعددی دارند که بنابراین مزایا و معایب کفپوش صنعتی باهم متفاوت است و البته هر یک کاربردهای خود را دارند. ما در ادامه درمورد معایب کفپوش های اپوکسی که از رایج ترین کفپوش های صنعتی است را بیان می کنیم.

.مزایا و معایب کفپوش صنعتی

  • عدم چسبندگی به سطوح مرطوب و آلوده به روغن

اگر سطح مرطوب و آلوده به روغن باشد کفپوش اپوکسی به آن نمی چسبد. لذا اگر شما تازه بتن ریزی را انجام داده باشید باشید شما باید صبر کنید تا حداقل 28 روز از زمان اجرا بگذرد تا رطوبت کامل از بین برود و بعد از آن بتوانید کفپوش صنعتی اپوکسی را نصب کنید.  علاوه براین اگر سطوح آلوده به روغن باشند نیز کفپوش نصب نمی شود. از طرفی اگر مواد روغنی مثل بنزین و گازبوئیل در بتون نفوذ کرده باشد باید مجدد کار زیر سازی را انجام بدهید تا بتوانید کفپش  صنعتی اپوکسی را نصب کنید.

  • زمان طولانی برای اجرا

یکی دیگر از معایب کفپوش صنعتی اپوکسی این است که اجرای آن به صورت لایه لایه انجام می شود. همین موضوع باعث طولانی بودن زمان آماده سازی و اجرا می شود. از طرفی سطح باید کاملا خشک باشد، سپس برای اجرای لایه ی پرایمر پر کردن درزها، لایه میانی، بتونه کاری و پس لایه ی نهایی اجرا می شود. برای اجرای هر یک از لایه ها زمان زیادی صرف می شود تا لایه ها خشک شوند. زمان مناسب برای اجرای هر لایه کفپوش در یک زمانی مناسب بین 12 تا 18 ساعت می باشد.

  • لغزنده بودن سطح کفپوش

از دیگر معایب کفپوش اپوکسی از انواع کفپوش های صنعتی لغزنده بودن سطح آن است که باعث لیز خوردن و افتادن می شود. شما با تغییر روش اجرا می توانید این عیب را مرتفع نمایید.

فهرست
Call Now Button