تاریخچه کفپوش پلی یورتان

 

پلی یورتان ها در سال 1930 توسط پروفسور اتو بایر (1902-1982) کشف شدند. انواع زیادی پلی یورتان با شکل ها و حالت های مختلف وجود دارد. این مواد در تولید محصولات گوناگونی چون پوشش ها، چسب ها، تخت های کفش وعایق های فومی مورد استفاده قرار می گیرند، با این حال ترکیب شیمی  پایه هر یک از این مواد بدون تغییر باقی می ماند.

پلی یورتان ها برای اولین بار در جنگ جهانی دوم به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفتند.در آن زمان لاستیک، گران و نایاب شده بود و از پلی یورتان به عنوان ماده جایگزین استفاده می شد. در طول جنگ کاربرد پلی یورتان ها بیشتر و بیشتر شد، علی الخصوص به عنوان انواع پوشش ها مانند رنگ هواپیما و  لباس های عایق.

در نیمه اول قرن بیستم پلی یورتان ها در چسب ها، فوم های سخت والاستومرها استفاده می شدند و از نیمه دوم همین قرن در تولید فوم های بسته بندی مشابه فوم های امروزی کاربرد پیدا کردند. در دهه های بعد با پیشرفت تکنولوژی پلی یورتان ها در همه ی جنبه های زندگی روزمره ما حضور دارند. با وجود اینکه معمولا پلی یورتان ها زیر لایه های مواد دیگر پنهان هستند و بیشتر مردم با آن ها آشنایی ندارند، تصور زندگی بدون پلی یورتان ها تقریبا ناممکن است.

 

کفپوش پلی یورتان:

بیش از سه دهه است که از پلی یورتان به عنوان کفپوش استفاده می شود. پوشش های پلیمری پلی یورتان بر پایه ی رزین پلی یورتان و هاردنر ایزوسیانات است که مستحکم، منعطف، غیر سمی، بی خطر و مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی می باشد. پوشش های پلی یورتان قابل اشتعال نیستند و امروزه به صورت حرفه ای، کارآمد و موثر اجرا می شوند. کفپوش های پلی یورتان هم اکنون به طور گسترده ای در صنایع تولید و فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی مورد استفاده قرار میگیرند.

 

مزایای کفپوش های پلی یورتان:

بسیاری از پوشش های پلی یورتان نیازی به عملیات اضافی خاصی برای پخت و سخت شدن ندارند. این کفپوش ها به راحتی در معرض رطوبت هوا قرار می گیرند و سخت می شوند. پوشش های پلی یورتان می توانند در طیف وسیعی از دماهای مختلف اعمال شوند. به علت وجود اختلاف دماهای شدید درکشتارگاه ها، کارخانه های فرآوری غذا، گوشت، ماهی و لبنیات، تولید نوشیدنی، و شرکت های داروسازی، کفپوش های پلی یورتان گزینه ی مناسبی برای استفاده در این مکان هاست. کف این سالن ها معمولا به علت استفاده نامناسب، رفت و آمد زیاد، مواد شیمیایی و شرایط سخت محیطی در خطر قرار دارد و کفپوش های پلی یورتان به خوبی در مواجه با این خطرات مقاوم هستند.

البته همه ی قسمت های کارخانه نیازی به این نوع کفپوش ندارند و در بیشتر موارد همچنان میتوان از کفپوش های اپوکسی استفاده نمود. با این حال بهتر است در محیط های با شرایط خاص، از سیستم های پلی یورتان استفاده شود. در هنگام تغییرات شدید دمایی در محدوده دمای سرد، پوشش های اپوکسی تحت تنش قرار گرفته و شکننده می شوند و در نتیجه مقاومتشان در برابر فشارهای مکانیکی کاهش می یابد.

علاوه بر این، معمولا مشکلات سایشی فراوانی نیز به وجود می آید. اما پوشش های پلی یورتان میتواند از سطح در برابر مواد مضر و تنش های مکانیکی محافظت کنند.

برای ارزیابی بهتر کفپوش پلی یورتان ، مقاله مزایای کفپوش اپوکسی را نیز بخوانید.

 

کفپوش پلی یورتان برای چه مکان هایی مناسب است؟

در پوشش های اپوکسی (اگر نمی دانید اپوکسی چیست مقالات اپوکسی رسپاد را بخوانید) به علت بوی زیاد پوشش،کارخانه های گوشت، ماهی و لبنیات نیاز به تهویه مداوم هوا دارند، اما پوشش های پلی یورتان بوی بسیار کمی داشته و خطری برای مواد غذایی ایجاد نمی کنند.

علاوه بر قابلیت جذب گرما و سرما و تحمل تغییرات دمایی شدید، سیستم های پلی یورتان عایق صدا نیز هستند. این خاصیت به طور ویژه مناسب مکان هایی چون سالن های نانوایی و شیرینی پزی هاست که چرخ های فولادی در آن در حرکت اند. کفپوش های پلی یورتان همچنین تحمل بالایی در برابر سقوط وسایل، لوازم آشپزی و دیگ ها در آشپزخانه های صنعتی دارند.

 

 

اجرای کفپوش پلی یورتان

 

  1. آماده سازی سطح

کلیه سطوح بتنی مورد نظر می بایست بدلیل داشتن باندینگ مکانیکی با پوشش ها، دارای زبری مناسب باشد به همین علت ساییدن سطح با دستگاه ساب الماسه قبل از اجرای پرایمر ضروری می باشد. بعد از اینکه سطوح مورد نظر توسط روش های مکانیکی (ساب) آماده سازی شد در صورت مشاهده آلودگی یا چربی، تینر شویی روی سطح صورت می پذیرد.

 

  1. اعمال سیستم پرایمر و مش بندی درزها

2.1.     اعمال لایه اول پرایمر: این لایه می بایست چسبندگی بسیار خوب بر روی سطوح بتنی داشته باشد و کاملا بدون پودر باشد تا بتواند به خوبی به داخل بتن نفوذ نماید.

2.2.     اجرای لایه دوم پرایمر تسطیح کننده: این لایه باید تخلخل های موجود در سطح را پر می کند و علاوه بر ایجاد یک سطح پلیمری صاف باعث باندینگ مکانیکی قوی کفپـوش با لایه زیریـن می شود. لازم به ذکر است جهت تقویت چسبندگی بین لایه ای، سطح نهایی به کمک ذرات معدنی سیلیس با دانه بندی مناسب مضرس می گردد.

  1. بتونه کاری نقاط آسیب دیده با استفاده از بتونه اروزیل:  به منظور رسیدن به سطح نهایی یکنواخت و چشم نواز و همچنین تسطیح پروفایل بتن تا جایی که ضخامت کفپوش اجازه میدهد، از این بتونه استفاده گردد. همچنین جهت پر نمودن حفرات و یا شکستگی های احتمالی موجود در کف نیز بتونه کاری صورت گیرد.
  2. .اجرای لایه ممبران

به منظور جلوگیری از نفوذ رطوبت و همچنین افزایش خواص مکانیکی و دستیابی به انعطاف پذیری بالاتر، یک لایه پوشش ضد آب کننده منعطف بر پایه رزین پلی یورتان با انعطاف پذیری بالا اجرا می گردد.

  1. اعمال لایه نهایی پلی یورتان

این لایه مقاوم در برابر آلودگی های محیطی اسیدی و قلیایی، نمک ها و روغن های صنعتی می باشد که به وفور بر روی سطوح پرتردد قابل مشاهده است. همچنین این پوشش قابل شستشو بوده و از مقاومت مکانیکی و سختی مناسبی برخوردار می باشد.

برای اطلاع بیشتر می توانید مقاله روش اجرای کفپوش اپوکسی رسپاد را نیز مطالعه بفرمایید.

ارسال دیدگاه